Największą zaletą bieżni jest możliwość ćwiczenia niezależnie od pogody i pory roku. Decydując się na wybór odpowiedniego sprzętu należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu zastosowania, mocy, parametrów oraz jego elementów.

Nie sztuką jest wybrać jedną z najdroższych modeli z dodatkowymi efektami, jak np. ekran dotykowy, jeśli wybierzemy nieodpowiednią dla nas moc sprzętu. W tym wpisie podpowiadamy, na co należy zwracać uwagę.

Na początku zastanów się, kto będzie korzystał z bieżni i jak często. Następnie, czy będzie ona przeznaczona do profesjonalnego treningu, rekreacyjnego biegu, czy może do wykonywania szybszego marszu.

Elektryczna bieżnia, czy magnetyczna?
Bieżnia napędzana energią elektryczną o sile od 1,5 do 5 HP gwarantuje komfortowy i efektywny trening z dokładną regulacją prędkości i stopnia nachylenia. Natomiast tańsze urządzenia magnetyczne są przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników, którym zależy na rekreacyjnym biegu lub szybszym marszu. Bieżnia magnetyczna, inaczej mechaniczna posiada regulację obciążenia, nachylenia oraz hamulec magnetyczny.

Rozważ podstawowe parametry
Sprawdź wagę i wzrost użytkownika przestrzegając dopuszczalne, maksymalne obciążenie bieżni proponowane przez producenta. Dla poszczególnych bieżni należy rozważyć ich szerokość, stopień amortyzacji, wytrzymałość i materiał konstrukcji.

Rodzaje bieżni
Wyżej wymienione zostały dwa typy bieżni, jednak w zależności od miejsca użytkowania należy pamiętać również o jej dokładnym zastosowaniu. Bieżnie dzielimy na profesjonalne, domowe oraz klubowe. Profesjonalne są przeznaczone do klubów fitness i siłowni, spełniają najwyższe normy europejskie oraz posiadają dłuższy okres gwarancji. Klubowe za to mają dużą ilość funkcji, wyższą jakość, a na dodatek są tańszą wersją profesjonalnego sprzętu. Natomiast bieżnie domowe mają lżejszą konstrukcję, są składane, dzięki czemu praktyczne (można je schować w dowolnym miejscu, gdy posiadamy małe mieszkanie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *