Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ma ona ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Oddziałuje na ciało, psychikę i emocje, dzięki czemu praktykowanie jej ma wiele korzyści. Coraz więcej osób stosuje jogę i uważa ją za styl życia, niektórzy twierdzą że ten rodzaj aktywności fizycznej stał się modny. Przedstawiamy, dlaczego joga jest tak ważna dla naszego organizmu i ma aktualnie tak wielki popyt.

Wpływa na kręgosłup i całe ciało
Ćwiczenia jogi łączą w sobie izometryczne napięcie mięśni z ich rozciąganiem, wydłużają kręgosłup przez czynną pracę mięśni, zwiększają ruchomość w stawach i likwidują przykurcze mięśniowe. Wydłużenie kręgosłupa przez aktywizację mięśni zmniejsza obciążenie krążków międzykręgowych następujące w wyniku siły grawitacji. To idealny sposób na polepszenie, rozluźnienie i rehabilitację kręgosłupa przez osoby mające skoliozę i inne schorzenia.

Relaksuje, uspokaja umysł i redukuje stres
Praktyka jogi pomaga uspokoić umysł. Inne dynamiczne formy ruchu aktywują pobudzający układ współczulny układu nerwowego, co powoduje wzrost aktywności adrenaliny, szybsze bicie serca, szybsze oddychanie, czy wzrost ciśnienia krwi. Skutecznie zmniejszają poziom hormonów stresu, dzięki czemu go redukują. Ciało po ćwiczeniach jest przyjemnie rozluźnione, a myśli spokojniejsze. Potocznie mówiąc po wykonywaniu ćwiczeń czujemy ogromną ulgę.

Podsumowując, gdy czujemy ogrom stresu, posiadamy tzw. gorszy okres, czy czujemy spięte mięśnie dobrym rozwiązaniem będzie joga. Pozwala ona nam nie tylko na rozluźnienie mięśni, jak również dzięki niej pozbywamy się złych emocji. Nie bez powodu joga w ostatnim czasie ma takie zainteresowanie. Możemy poczuć się jak na terapii bez wychodzenia z domu. Dodatkowo czujemy satysfakcje z tego, że potrafimy sami sobie w jakiś sposób pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *